Viewing entries in
Peryferia

Nowe zestawy wideokonferencyjne Polycom

Nowe zestawy wideokonferencyjne Polycom

Do oferty Polycom zostały wprowadzone nowe zestawy wideokonferencyjne oparte o urządzenia Trio. Trio VisualPro Collaboration Kit pozwalają na doposażenie doskonale znanych urządzeń Trio w szeroką gamę komponentów audio i wideo. Dzięki temu Trio może stać się centralną częścią sali konferencyjnej praktycznie o dowolnej wielkości i funkcji.

Moduł VisualPro, stworzony na bazie terminali Group Series, daje możliwość podłączenia do zestawu z Trio elementów takich, jak:

 • systemy automatycznego kadrowania grupy i śledzenia mówcy EagleEye Producer oraz Director II

 • mikrofony sufitowe

 • system bezprzewodowej prezentacji treści i tablicy interaktywnej Polycom Pano

 • dwa monitory dla niezależnego wyświetlania wideo oraz treści (możliwość wysłania treści za pomocą HDMI, w tym do spotkania Skype for Business)

 • kamery EagleEye (12x, 4x, Acoustic)

trio-8800-product-group.jpeg

Głównym elementem systemu pozostaje Trio (do wyboru modele 8800 lub 8500), dzięki czemu mamy możliwość nadal korzystać z jego wielu zalet, w tym hybrydowej, jednoczesnej rejestracji do kilku platform wideo- i audiokonferencyjnych, dotykowego ekranu do sterowania całym zestawem (eliminuje to potrzebę posiadania pilota), a także funkcji zestawu głośnomówiącego (Bluetooth oraz USB) dla smartfona lub laptopa.

W sprzedaży nadal są dostępne dotchczasowe zestawy Trio Collaboration Kit, oparte o moduł Visual+ i kamery USB: EagleEye Mini i EagleEye IV USB 12x.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie szczegółów technicznych i handlowych.

NEC InfinityBoard - kompleksowe rozwiązanie dla sal konferencyjnych

NEC InfinityBoard - kompleksowe rozwiązanie dla sal konferencyjnych

InfinityBoard to najnowsze rozwiązanie firmy NEC oparte o monitory wielkoformatowe UltraHD z technologią dotykową Inglass posiadającą nakładkę dotykową Shadow Sense Technology, do której poza dedykowanym rysikiem możemy użyć także własnej ręki jednocześnie mając poczucie, jakbyśmy dotykali papieru. Dodatkowo idealna paleta barw utrzymywana jest dzięki specjalnemu rozwiązaniu firmy NECSpectraView. Tym co najbardziej wyróżnia InfinityBoard od konkurencji jest możliwość wprowadzenia dowolnych zmian oraz modyfikacji pod kątem wymogów danego klienta. Jednocześnie jesteśmy w stanie komunikować się ze sobą z wielu innych lokalizacji, a na dodatek dane, które przetwarzamy w czasie spotkania nie zostają przesyłane z jednego urządzenia do drugiego, lecz udostępniane, a następnie odcinane wraz z zakończeniem spotkania.

NEC-Display-Solutions_InfinityBoard_VC_BIM_hires.png

Monitor firmy NEC jest idealnym rozwiązaniem dla zarówno mniejszych spotkań, jak i dużych konferencji. Rozdzielczość UltraHD sprawia, iż nie ma możliwości rozróżnienia pojedynczych pikseli. Ponadto urządzenie posiada zintegrowaną kamerę Huddly z kątem widzenia wynoszącym 120 stopni, dzięki czemu podczas wideokonferencji nikt nie zostanie pominięty, a my zaoszczędzimy czasu na ciągłym przesuwaniu kamerek w stronę rozmówców. Ponadto w monitorze znajdują się także high-endowe głośniki SEAS firmy Sennheiser. InfinityBoard dzięki takim rozwiązaniom sprawia, iż prowadzenie wideokonferencji jest niezwykle proste i intuicyjne bez względu na ilość uczestników.

NEC_InfinityBoard_Medical_2000.jpg

Software najnowszego rozwiązania NEC pozwala także na dowolne korzystanie ze wszystkich specyficznych aplikacji biznesowych, co sprawia, że InfinityBoard nadaje się do pracy w każdym sektorze biznesowym. Poza biznesowym aspektem, InfinityBoard jest pierwszym urządzeniem na rynku umożliwiającym obustronną pracę interaktywną w pełnej standaryzacji medycznej DICOM z uwzględnieniem stosowania indywidualnych standardów HIS, RIS, PACS już znajdujących się w szpitalach. Urządzenie jest krokiem w stronę telemedycyny (teleradiologii) w zakresie komunikacji oraz wsparcia hybrydowej sali operacyjnej. NEC przeprowadził Case Study (w języku angielskim) w jednym z włoskich szpitali, gdzie InfinityBoard okazał się niezwykle zrewolucjonizować pracę lekarzy specjalistów.

 

Skrócone parametry techniczne:

NEC-Display-Solutions_NEC_InfinityBoard_Solution_Components_hires.jpg
 • ekran UltraHD w rozmiarach 65'' i 84''
 • kompatybilny ze standardem OPS komputer PC z możliwością rozbudowy
 • instalacja aplikacji dostosowana do potrzeb klienta
 • bezprzewodowe prezentacje i współpraca wspierająca BYOD, działająca na platformach Windows, MacOS, Android, iOS
 • wsparcie dla każdej dostępnej platformy wideokonferencyjnej
 • intuicyjne pisanie, wymazywanie i dotykanie przy pomocy taniego pasywnego rysika lub palca
 

W celu umówienia się na darmową prezentację lub uzyskania dodatkowych informacji skontaktuj się z:

Kacper Putynkowski
email: kacper.putynkowski@optimaserwis.pl
kom: +48 690 338 645

JIMU Robot - buduj, programuj, baw się

JIMU Robot - buduj, programuj, baw się

JIMU Robot to zestawy klocków zawierających jednostkę główną do sterowania, serwo silniki do poruszania robotem oraz czujniki. Powyższe elementy pozwalają na tworzenie wielu rodzajów robotów o różnych kształtach, funkcjach i możliwościach przemieszczania się. Procesowi budowy robota towarzyszy animowana instrukcja 3D, która pozwala obejrzeć pracę na każdym etapie z każdej strony (obrót o 360 stopni). Wszystko to możliwe jest z poziomu aplikacji dostępnej na telefon, tablet i komputer. Roboty mogą być programowane na kilka sposobów zależnie od wieku użytkownika.

Roboty JIMU nie są zwykłymi zabawkami. Budując z klocków JIMU możesz powołać do życia wszystkie zwierzaki, maszyny i roboty, które tylko przyjdą Ci do głowy. Wystarczy ogrom Twojej wyobraźni i aplikacja Jimu, a każdy, nawet najdziwniejszy i najbardziej odjechany pomysł po chwili będzie śmigał dookoła Ciebie. Zacznij zabawę ucząc się zarazem programowania i projektowania elektroniki.

Ściągając aplikację JIMU Robot na smartfon lub tablet, zyskamy możliwość prostego kontrolowania robota (podobnie jak pilotem w zdalnie sterowanych zabawkach). Dodatkowo za pomocą bardziej rozbudowanych narzędzi dziecko będzie miało możliwość nauczenia się podstaw programowania. 

 

Evoko Liso - menedżer pokojów nowej generacji

Evoko Liso - menedżer pokojów nowej generacji

Evoko Liso to system rezerwacji sal konferencyjnych bazujący na serwerach zewnętrznych (m.in Exchange czy Lotus Domino). Głównym składnikiem systemu jest elegancki ekran dotykowy, który umieszcza się przy każdej sali konferencyjnej. Na ekranie znajdują się informacje: kto i na jak długo zarezerwował salę. Istnieje możliwość rezerwacji sali bezpośrednio z panelu dotykowego lub z dowolnego komputera bezpośrednio w kalendarzu Outlook. Zaletą Evoko jest natychmiastowa informacja o dostępności sali – panel podświetlona jest na czerwono w przypadku zajętości sali lub na zielono jeśli sala jest wolna. Podstawowe informacje o sali są dostępne od ręki – czas rozpoczęcia i zakończenia, czas do końca spotkania oraz dane osoby rezerwującej. Evoko Liso wyświetla również status innych sal.

Główne zalety dla personelu, firmy i administratorów budynków

 • Pracownicy mogą szybko zarezerwować salę z ich komputerów poprzez kalendarz Outlook bez konieczności uczenia się nowego oprogramowania. Rezerwacji można również dokonać bezpośrednio na panelu dotykowym.
 • Bardziej wydajne wykorzystanie sal. Brak przerw w spotkaniach z powodu uszkodzonego wyposażenia – wadliwy sprzęt można zgłosić do administracji poprzez panel dotykowy.
 • Łatwe uruchomienie bez konieczności instalowania oprogramowania na komputerach pracowników. Bez zmian na serwerach oraz brak wpływu na poziom bezpieczeństwa.
 • Możliwość wpisania tematu spotkania lub pobrania go z pola „Temat” np. w programie Outlook.
 • Potwierdzanie spotkania przy wejściu – gdy ktoś zarezerwuje salę, lecz nie potwierdzi tego dotknięciem panelu podczas wchodzenia na zebranie, stanie się ona znów dostępna.
 • Zasilanie i łączność z siecią przez jeden przewód ethernetowy.
 • Automatyczna synchronizacja między spotkaniami zarezerwowanymi bezpośrednio z panela jak i z komputerów pracowników.

Do innych zalet Evoko Liso możemy zaliczyć:

 • jasny wyświetlacz o dużym kontraście
 • wbudowany moduł Wi-Fi
 • obsługa PoE / PoE +++
 • wbudowany czytnik kart RFID i NFC 
 • możliwość blokowania paneli kodem PIN

IronKey D300 - najbardziej zaawansowana ochrona wrażliwych danych

IronKey D300 - najbardziej zaawansowana ochrona wrażliwych danych

W pamięci flash USB IronKey D300 firmy Kingston zastosowano zaawansowane zabezpieczenia wrażliwych danych, z których znana jest marka IronKey. Pamięć posiada certyfikat FIPS 140-2 Level 3 i wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie sprzętowe AES w trybie XTS. Jako dodatkowe zabezpieczenie w pamięci zastosowano cyfrowo podpisane oprogramowanie sprzętowe, gwarantujące odporność na próby odczytania metodą BadUSB oraz wymuszanie złożonego hasła* z minimalną liczbą cech charakterystycznych, uniemożliwiające nieautoryzowany dostęp. Procesy szyfrowania i odszyfrowania danych odbywają się w układach pamięci i nie pozostawiają żadnych śladów w systemie, do którego podłączono urządzenie. Ponadto pamięć jest blokowana i formatowana po 10 nieudanych próbach wprowadzenia hasła, co zabezpiecza dane przed atakami metodą brute force.

Model przystosowany do zarządzania

Pamięć IronKey D300 dostępna jest w wersji przystosowanej do zarządzania za pomocą platformy IronKey EMS by DataLocker** umożliwiającej centralne administrowanie regułami dostępu i użytkowania tysięcy urządzeń. Platforma może pracować w chmurze lub na serwerze przedsiębiorstwa – niezależnie od konfiguracji pozwala wymuszać reguły dotyczące poszczególnych pamięci, takie jak siła hasła i maksymalna liczba prób jego wprowadzenia oraz umożliwia administratorom zdalne dezaktywowanie zgubionych lub skradzionych pamięci, odzyskiwanie haseł itp.

Wszystkie modele

Zamknięta we wzmocnionej i zabezpieczonej obudowie z cynku pamięć IronKey D300 jest szczelnie otoczona żywicą epoksydową zapewniającą bezpieczeństwo fizyczne i uwidaczniającą próby ingerencji, co gwarantuje, że pamięć nie zawiedzie w nawet najbardziej wymagających sytuacjach. Pamięć można spersonalizować, jej obsługa jest bardzo prosta i spełnia ona wymagania normy IEC 60529 IXP8***, czyli jest wodoszczelna do głębokości około 1,2 m. Pamięć IronKey D300 oferuje błyskawiczne przesyłanie danych dzięki technologii SuperSpeed (USB 3.0), czyli poziomu bezpieczeństwa nie obniżono kosztem prędkości, a dzięki doświadczeniu firmy Kingston w obszarze pamięci flash i najnowszych technologii pamięci flash NAND i kontrolerów nabywca ma pewność inwestycji w rozwiązanie, które nie zestarzeje się przez długie lata.

 • Zaawansowane zabezpieczenia, z których znana jest marka IronKey
 • Dostępna wersja przystosowana do zarządzania za pomocą platformy IronKey EMS by DataLocker****
 • Wzmocniona i bezpieczna obudowa zgodna ze standardami IronKey
 • Szybkie przesyłanie danych dzięki zastosowaniu najnowszych technologii pamięci flash NAND i kontrolerów
 • Możliwość personalizacji
 • Prosta obsługa

* Wymagania dotyczące hasła ustala administrator podczas konfiguracji pamięci IronKey D300 przystosowanych do zarządzania w platformie IronKey EMS.
** Oprogramowanie IronKey EMS by DataLocker sprzedawane oddzielnie. Dowiedz się więcej na stronie DataLocker.com
*** Przed użyciem produkt musi być czysty i suchy.
****Oprogramowanie IronKey EMS by DataLocker sprzedawane oddzielnie. Dowiedz się więcej na stronie DataLocker.com

Plantronics Voyager Focus - uwolnij się od chaosu w biurze

Plantronics Voyager Focus - uwolnij się od chaosu w biurze

Praca i rozrywka, która jest zawsze z Tobą.

Oferując bezproblemową łączność bezprzewodą z komputerem PC lub smartphone'em, oraz integrując się z wiodącymi aplikacjami do komunikacji zunifikowanej (unified communication) Voyager Focus UC jest gotów, by pomóc Ci w pracy dokładnie tak jak tego potrzebujesz. Niezależnie czy jesteś przy swoim biurku, w sali konferencyjnej lub kuchni, możesz cieszyć się świetną jakością odbieranych połączeń lub muzyki dzięki bezprzewodowemu zasięgowi aż do 45 metrów. Korzystaj z wolności  bez utraty jakości.

Nie przeprowadzasz tylko rozmowy, jesteś w niej.

Spraw byś słyszał i był słyszanym. Rewelacyjna technologia aktywnego i pasywnego tłumienia zewnętrznych hałasów w połączeniu z doskonałą jakością dźwięku stereo słuchawki Voyager Focus pozwoli Ci skoncentrować się na na rozmowach telefonicznych lub muzyce. Natomiast trzy precyzyjnie zestrojone mikrofony oraz zaawansowane opcje wyciszania pozwolą Twojemu rozmówcy skupić się na Tobie, a gdy będziesz potrzebować sprawdzić co dzieje się wokół Ciebie wystarczy jedno przyciśnięcie guzika OpenMic, by skoncentrować się na otoczeniu.

Bezproblemowe wyciszenia dzięki słuchawce, która wie co się dzieje.

Kontroluj rozmowy dzięki intuicyjnym funkcjom wyciszania i wbudowanym, inteligentnym czujnikom. Wyciszenia lub wznowienia rozmowy możesz dokonać za jednym dotknięciem przycisku lub, po prostu, zdejmując i zakładając ponownie słuchawki na głowę. Słuchana muzyka zatrzymuje się automatycznie gdy zadzwoni telefon. Jedno spojrzenie na ekran lub adapter USB podpowie Ci, czy mikrofon nie jest wyciszony. Jeśli spróbujesz mówić podczas jego wyciszenia, funkcja Dynamic Mute Altert poinformuje Cię o tym sygnałem dźwiękowym.

Dysk WD Green o pojemności 6 TB

Dysk WD Green o pojemności 6 TB

WD Green oferuje pojemności do 6 TB, zapewniając użytkownikom szersze możliwości w różnych zastosowaniach, w tym w takich jak podstawowa instalacja w komputerach stacjonarnych, dodatkowa pamięć masowa w obudowach zewnętrznych oraz niezawodna pamięć masowa do tworzenia kopii zapasowych. Pamięć masowa WD Green jest wyposażona w technologię WD GreenPower Technology, która obniża temperaturę pracy systemu oraz zwiększa ogólną niezawodność. Korzystając z pamięci masowej WD Green, która łączy olbrzymią pojemność 6 TB z cichą, chłodną i niezawodną pracą, możesz przechowywać więcej danych, a mniej czasu poświęcać na rozwiązywanie problemów technicznych - zamiast tego skup się na tym, co robisz najlepiej.

Charakterystyka:

 • zakres pojemności: 500 GB - 6 TB
 • technologia WD GreenPower Technology zapewniająca chłodną i cichą pracę
 • najlepsze w tej klasie zarządzanie energią
 • wiodąca wydajność
 • technologia Intelliseek zwiększająca wydajność
 • cicha praca, redukcja drgań i zaawansowanie formatowanie 4K to cechy, dzięki którym WD Green nadaje się idealnie do zastosowań w komputerach stacjonarnych i jako dysk zewnętrzny

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o dyskach z serii WD Green.

Evoko Room Manager - dotknij, zarezerwuj, spotkaj się

Evoko Room Manager - dotknij, zarezerwuj, spotkaj się

Nieustanne problemy ze znalezieniem wolnej sali? Rozwiąż je dzięki systemowi Evoko Room Manager: niewielkim, eleganckim ekranom dotykowym, instalowanym przy wejściach do sal i innych pomieszczeń biurowych, w czytelny sposób informujących o stanie ich rezerwacji. Cały system jest oparty na komunikacji z serwerem Microsoft Exchange - za pomocą programu Microsoft Outlook istnieje możliwość rezerwowania pomieszczeń bez ruszania się sprzed własnego komputera. Brak serwera Exchange? To nie jest problemem - Evoko Room Manager może współpracować z usługami "w chmurze": Microsoft Office 365 lub Google Apps for Business.

Evoko Room Manager to bazujący na systemie MS Exchange lub usługach w chmurze system rezerwacji sal konferencyjnych. Głównym składnikiem systemu jest elegancki ekran dotykowy, który umieszcza się przy każdej sali konferencyjnej. Na ekranie znajdują się informacje kto i na jak długo zarezerwował salę. 
Istnieje możliwość rezerwacji sali bezpośrednio z panelu dotykowego lub z dowolnego komputera bezpośrednio w kalendarzu Outlook. Zaletą Evoko jest natychmiastowa informacja o dostępności sali - panel podświetlony na czerwono w przypadku zajętości sali lub na zielono jeśli sala jest wolna. 
Podstawowe informacje o sali są dostępne od ręki - czas rozpoczęcia i zakończenia, czas do końca spotkania oraz dane osoby rezerwującej. Evoko Room Manager wyświetla również status innych sal.

Kliknij tutaj aby pobrać ulotkę informacyjną o Evoko Room Manager.

HP Officejet Pro X - nowa era drukowania w biurze

HP Officejet Pro X - nowa era drukowania w biurze

Nadchodzi nowa era drukowania w biurze.  Seria HP Officejet Pro X to nie tylko nowa linia drukarek  i urządzeń wielofunkcyjnych, lecz zupełnie nowe  doświadczenie biurowe – zaprojektowane od nowa  przez HP. W pędzącym w zawrotnym tempie świecie  biznesu potrzebujesz urządzenia wielofunkcyjnego lub  drukarki zaprojektowanej tak, by nie tylko dotrzymywała  kroku, ale żeby dyktowała tempo. Zadziwi Cię cała gama  przemyślanych funkcji, które oferujemy. A wśród nich  najważniejsza: błyskawiczna prędkość druku możliwa dzięki  rewolucyjnej technologii HP PageWide – tej samej, która  została zastosowana w urządzeniach najwyższej klasy HP Inkjet Web Press.

 

Wydruki o żywych kolorach w przełomowej prędkości – na żadne spotkanie nie będziesz  już nieprzygotowany. W porównaniu z tradycyjnymi drukarkami atramentowymi lub  laserowymi, korzyści serii HP Officejet Pro X są oczywiste:

 • Tryb General Office daje do 70 str./min. wydruku czarno-białego lub kolorowego4 – to prawie dwa razy szybciej niż kolorowe drukarki laserowe.
 • Połączenie technologii HP WidePage z wkładami pigmentowymi daje kolorowe wydruki 
  o jakości równej wydrukom laserowym przy połowie kosztu wydruku za stronę kolorowej  drukarki laserowej.
 • W przeciwieństwie do tradycyjnego tuszu barwnikowego, nie trzeba się martwić  o rozmazane dokumenty. Wydruki lądują suche w odbiorniku, bez żadnego czasu  oczekiwania. Są odporne na zakreślacze i niegroźne im krople deszczu czy rozlane płyny.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o drukarkach z serii Officejet Pro X pobierz broszurę informacyjną lub skontaktuj się z nami.

Kingston MobileLite Wireless G2 już w ofercie

Kingston MobileLite Wireless G2 już w ofercie

Urządzenie MobileLite Wireless G2 firmy Kingston zapewnia dodatkową pamięć, umożliwiając przesłanie danych na kartę flash lub do pamięci USB. Urządzenie generuje własny sygnał Wi-Fi, umożliwiając zamieszczanie materiałów w serwisach społecznościowych oraz ich transmisję (streaming) do wielu urządzeń jednocześnie. MobileLite Wireless G2 można również wykorzystać jako ładowarkę, która przy pełnej baterii nawet dwa razy naładuje smartfona, aby zwiększyć Twoją mobilność. Dodatkowo urządzenie to działa jako przenośny router z wbudowanym portem Ethernet zapewniający szerokopasmowy Internet mobilny.

Kingston M.2 SATA SSD już dostępny

Kingston M.2 SATA SSD już dostępny

M.2 SATA SSD to kompaktowy dysk bez obudowy, przeznaczony specjalnie do małych systemów wbudowanych, urządzeń i ultrapłaskich komputerów. Jest dostępny w jednym z najpopularniejszych formatów M.2 (22 mm szerokości i 80 mm długości).

Ten niewielki dysk jest zgodny ze standardem SATA 3.0 (6 Gb/s), dzięki czemu wyróżnia się niezwykłą wydajnością i szybkością. Oferuje też zaawansowaną funkcję Garbage Collection, równoważenie zużycia i TRIM, zapewniając jednolitą wydajność w całym okresie eksploatacji. Skuteczna opcja zarządzania energią DevSleep wydłuża czas działania urządzenia na baterii i chroni dysk SSD przed skutkami nieoczekiwanej utraty zasilania.

Zwrot pieniędzy za zakup drukarek OKI

Zwrot pieniędzy za zakup drukarek OKI

OKI C610n/dn: zwrot 900 zł

Kolorowa drukarka o wyjątkowej wydajności.

 • Kolorowa drukarka A4 LED - druk dwustronny (wersja "dn") i możliwość pracy w sieci w standardzie
 • Wysoki poziom wydajności drukowania i wszechstronna obsługa nośników
 • Szybka i niedroga
 • Przyjazna dla środowiska drukarka o niewielkich wymiarach

 

B431dn_cashback.jpg

OKI B431dn: zwrot 200 zł

Wydajne, monochromatyczne drukarki o wysokiej wydajności do codziennego użytku.

 • Drukarka monochromatyczna A4 LED - druk dwustronny i możliwość pracy w sieci w standardzie
 • Wysoki poziom wydajności drukowania
 • Szybka i ekonomiczna
 • Kompaktowa i przyjazna dla środowiska

Aby uzyskać zwrot pieniędzy odwiedź: www.okicashback.com