W pamięci flash USB IronKey D300 firmy Kingston zastosowano zaawansowane zabezpieczenia wrażliwych danych, z których znana jest marka IronKey. Pamięć posiada certyfikat FIPS 140-2 Level 3 i wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie sprzętowe AES w trybie XTS. Jako dodatkowe zabezpieczenie w pamięci zastosowano cyfrowo podpisane oprogramowanie sprzętowe, gwarantujące odporność na próby odczytania metodą BadUSB oraz wymuszanie złożonego hasła* z minimalną liczbą cech charakterystycznych, uniemożliwiające nieautoryzowany dostęp. Procesy szyfrowania i odszyfrowania danych odbywają się w układach pamięci i nie pozostawiają żadnych śladów w systemie, do którego podłączono urządzenie. Ponadto pamięć jest blokowana i formatowana po 10 nieudanych próbach wprowadzenia hasła, co zabezpiecza dane przed atakami metodą brute force.

Model przystosowany do zarządzania

Pamięć IronKey D300 dostępna jest w wersji przystosowanej do zarządzania za pomocą platformy IronKey EMS by DataLocker** umożliwiającej centralne administrowanie regułami dostępu i użytkowania tysięcy urządzeń. Platforma może pracować w chmurze lub na serwerze przedsiębiorstwa – niezależnie od konfiguracji pozwala wymuszać reguły dotyczące poszczególnych pamięci, takie jak siła hasła i maksymalna liczba prób jego wprowadzenia oraz umożliwia administratorom zdalne dezaktywowanie zgubionych lub skradzionych pamięci, odzyskiwanie haseł itp.

Wszystkie modele

Zamknięta we wzmocnionej i zabezpieczonej obudowie z cynku pamięć IronKey D300 jest szczelnie otoczona żywicą epoksydową zapewniającą bezpieczeństwo fizyczne i uwidaczniającą próby ingerencji, co gwarantuje, że pamięć nie zawiedzie w nawet najbardziej wymagających sytuacjach. Pamięć można spersonalizować, jej obsługa jest bardzo prosta i spełnia ona wymagania normy IEC 60529 IXP8***, czyli jest wodoszczelna do głębokości około 1,2 m. Pamięć IronKey D300 oferuje błyskawiczne przesyłanie danych dzięki technologii SuperSpeed (USB 3.0), czyli poziomu bezpieczeństwa nie obniżono kosztem prędkości, a dzięki doświadczeniu firmy Kingston w obszarze pamięci flash i najnowszych technologii pamięci flash NAND i kontrolerów nabywca ma pewność inwestycji w rozwiązanie, które nie zestarzeje się przez długie lata.

  • Zaawansowane zabezpieczenia, z których znana jest marka IronKey
  • Dostępna wersja przystosowana do zarządzania za pomocą platformy IronKey EMS by DataLocker****
  • Wzmocniona i bezpieczna obudowa zgodna ze standardami IronKey
  • Szybkie przesyłanie danych dzięki zastosowaniu najnowszych technologii pamięci flash NAND i kontrolerów
  • Możliwość personalizacji
  • Prosta obsługa

* Wymagania dotyczące hasła ustala administrator podczas konfiguracji pamięci IronKey D300 przystosowanych do zarządzania w platformie IronKey EMS.
** Oprogramowanie IronKey EMS by DataLocker sprzedawane oddzielnie. Dowiedz się więcej na stronie DataLocker.com
*** Przed użyciem produkt musi być czysty i suchy.
****Oprogramowanie IronKey EMS by DataLocker sprzedawane oddzielnie. Dowiedz się więcej na stronie DataLocker.com